Lasīšanai: 1 minūte

Kā dzēst apgrūtinājumu

J
jautā:
02. aprīlī, 2024
Inessa

Es pārdevu nekustamo īpašumu nomaksā, tagad pircējs pilnībā samaksāja noteikto summu. Taču pircējam zemesgrāmatā ir atzīme par apgrūtinājumu, proti, bez manas piekrišanas nedrīkst īpašumu pārdot utt. Kā var dzēst apgrūtinājumu? Vai man (pārdevējam) kaut kas jādara?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024

Atbilstoši Civillikuma 994. pantā noteiktajam par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Pirkuma līguma noslēgšana pati par sevi nerada īpašuma tiesības uz nopirkto nekustamo īpašumu.

Ieraksti zemesgrāmatā automātiski netiek dzēsti. To dzēšanai jāiesniedz īpašnieka (šobrīd – jūsu) lūgums, kas apliecināts pie zvērināta notāra.