Nekustamā īpašuma darījuma izmaksas pie notāra

J
jautā:
15. martā, 2024
Vita

Labdien! Kādas ir darījuma izmaksas pie notāra, ja viena fiziskā persona pērk nekustamo īpašumu (zemesgabalu) no otras fiziskās personas? Īpašuma vērtība ir 10 000 eiro. Paldies!

A
atbild:
26. aprīlī, 2024

Lai iegādātos īpašumu, jānoslēdz pirkuma–pārdevuma līgums, kuru var sastādīt privāti vai pie zvērināta notāra.

Pirkuma līguma sastādīšanas izmaksas ietekmē pušu noteiktā pirkuma maksa. Zvērināta notāra amata atlīdzība par līguma sastādīšanu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” 6. punktu ir 0,5% no darījuma summas, bet ne mazāk kā 80 eiro.

Zemesgrāmatā jāiesniedz nostiprinājuma lūgums par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā. Nostiprinājuma lūgumu nekustamā īpašuma savienošanai var aizpildīt pats. Nostiprinājuma lūgumu formas pieejamas šeit. Nostiprinājuma lūgumu var rakstīt arī zvērināts notārs.