Darbnespējas lapas B apmaksa paredzamas, ilgstošas darbnespējas gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. aprīlī, 2023
Džeina

Sveiki!
Man kā grūtniecei ārsts vēlas izsniegt darbnespējas lapu B līdz pat grūtniecības beigām.
Kā grūtniecei tiek apmaksāta B lapa? Vai nauda tiek saņemta katru mēnesi vai tikai tad, kad ir noslēgta B lapa? Vai nepalikšu bez ikmēneša ienākumiem?

A
atbild:
20. aprīlī, 2023

Situācijā, ja darbnespēja paredzama ilgstoši, lai saņemtu slimības pabalstu par noteiktu saslimšanas periodu (ne ātrāk kā divas nedēļas no darbnespējas lapas B izsniegšanas dienas), pastāv iespēja darbnespējas lapu B periodiski noslēgt. Attiecīgi ārsts atvērs tās turpinājumus visā darbnespējas periodā.

Jāņem vērā, ka pēc darbnespējas lapas B noslēgšanas VSAA slimības pabalstu kā darba algu automātiski neieskaitīs personas kontā. Darbnespējas lapu B apmaksā VSAA, pamatojoties uz personas iesniegumu.

Vairāk par darbnespējas lapas B apmaksas nosacījumiem un kārtību varat lasīt LV portāla skaidrojumā “Darbnespējas lapas B saņemšana un apmaksa. Aktuālais regulējums 2023. gadā”.