Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Izstāšanās no biedrības

J
jautā:
11. aprīlī, 2024
Aivars

Esam divi biedrības dibinātāji. Viens vēlas biedrību pamest. Kā tas ir izdarāms? Biedrība no dibināšanas brīža nav veikusi saimniecisko darbību.

A
atbild:
18. aprīlī, 2024

Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas nodibināta, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, kam nav peļņas gūšanas rakstura (atbilstoši Biedrību un nodibinājuma likuma 2. pantā noteiktajam).

Biedrības dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par diviem

Pirms izstāties no biedrības, abiem biedrības dibinātājiem ir jāpieņem lēmums par biedrības darbības izbeigšanu vai reorganizāciju, attiecīgi izdarot izmaiņas biedrības statūtos un piesakot tās Biedrību un nodibinājumu reģistrā.

Kā tas ir noteikts likuma 53. pantā, biedrības darbība izbeidzas, biedru skaitam samazinoties līdz vienam biedram vai citam statūtos noteiktajam skaitam.