Lasīšanai: 1 minūte

Kam var piederēt ostas zeme

J
jautā:
09. aprīlī, 2024
Katrīna

Labdien! Vai ir kāds likums, kas noteic, ka Liepājas ostas teritorijas zemei jāpieder Satiksmes ministrijai?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Satiksmes ministrija
Baiba Gulbe, Komunikācijas nodaļas vadītāja

Liepājas ostas teritorijā zemei nav obligāti jāpieder Satiksmes ministrijai.

Ostu likums noteic, ka ostas zeme (sauszemes daļā) var būt valsts, pašvaldības vai citas juridiskās vai fiziskās personas īpašums. Tomēr valsts un pašvaldība ir tiesīga tai piederošo ostas teritorijā esošo nekustamo īpašumu atsavināt, valstij nododot to pašvaldībai un pašvaldībai nododot to valstij bez atlīdzības. Šo īpašumu nevar atsavināt privātai personai. Privātai personai īpašumā esošu zemi var atsavināt citai privātai personai, bet arī tad jāņem vērā, ka pirmpirkuma tiesības uz zemi un citu nekustamo īpašumu Liepājas ostas teritorijā ir pašvaldībai, bet Rīgas ostas un Ventspils ostas teritorijā ostas pārvaldēm.