Kā paziņot VSAA par atteikšanos no pabalsta, ja aizbrauc no Latvijas

J
jautā:
20. februārī, 2024
Agnese

Labdien! Pārceļos uz ārzemēm, jo dabūju darbu. Pēc diviem mēnešiem nepilngadīgā meita arī pārcelsies pie manis. Kā es varu atteikties no ģimenes pabalsta? Paldies!

A
atbild:
22. februārī, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Simona Innus-Pāvelskopa, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Persona Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var paziņot par izbraukšanu uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs, uzrakstot iesniegumu brīvā formā vai aizpildot www.vsaa.gov.lv sadaļā “Iesniegumu veidlapas/Citi iesniegumi” pieejamo iesniegumu “Iesniegums par izbraukšanu uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs”.

Savukārt par atteikšanos no konkrētā pakalpojuma persona var paziņot, uzrakstot iesniegumu brīvā formā vai aizpildot www.vsaa.gov.lv sadaļā “Iesniegumu veidlapas/Citi iesniegumi” pieejamo iesniegumu “Iesniegums par atteikšanos no pakalpojuma”.

Minētos iesniegumus persona var iesniegt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, nosūtot tos pa pastu uz adresi Lāčplēša iela 70A, Rīga, LV-1011 vai elektroniski uz e-pasta adresi pasts@vsaa.gov.lv, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu.