Lasīšanai: 1 minūte

Pieslēgšanās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai

J
jautā:
19. februārī, 2024
Gundars

Vai ir vajadzīga būvatļauja, lai pieslēgtos pilsētas kanalizācijas sistēmai? Ja ir vajadzīga, tad kur to var iegūt?

A
atbild:
22. februārī, 2024

Būvniecības procesu un tā īstenošanai vajadzīgās atļaujas reglamentē Būvniecības likums.

Pirms būvniecības uzsākšanas jums jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē ar būvniecības ieceres iesniegumu. Būvvalde izsniegs jums būvniecības tehniskos noteikumus (prasības, kuras jāievēro, veicot būvdarbus). Pēc būvnoteikumu saņemšanas jums ir jāvēršas jebkurā arhitektu birojā ar lūgumu izstrādāt būvniecības projektu savai iecerei. Pēc projekta saskaņošanas un būvatļaujas izsniegšanas jums ir jāslēdz līgums ar būvnieku par būvniecības darbu veikšanu un pieslēguma izveidošanu pilsētas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai.