Lasīšanai: 1 minūte

Vai dāvinājumu var pārdot

J
jautā:
17. janvārī, 2024
Marta

2021. gadā no tēva dāvinājumā tika saņemta zeme. Viņam ir arī otrs bērns, un tam arī tika cits zemesgabals. Vai es sev uzdāvināto zemi varu (un kad) pārdot?

A
atbild:
23. janvārī, 2024

Lai atbildētu uz jūsu jautājumu, ir jāredz pats dāvinājuma līgums, jo dāvinājumam var pievienot sevišķu noteikumu: uzlikumu. Vairāk par to var izlasīt LV portāla publicētajā e-konsultācijā “Vai drīkst pārdot dāvinātu īpašumu”.

Ja dāvinājuma līguma noteikumi neaizliedz nekustamā īpašuma pārdošanu, tad būtu ieteicams iepazīties ar LV portāla e-konsultāciju “Vai jāmaksā nodoklis no ienākuma, pārdodot mantotu un dāvinātu nekustamo īpašumu”.