TĒMA: Pirmsskola

Vai sociālais pedagogs var strādāt par pirmsskolas skolotāju

J
jautā:
21. decembrī, 2023
Maira

Labdien! Man ir iegūta sociālā pedagoga kvalifikācija, profesionālais bakalaura grāds izglītībā, skolotāja diploms. Vai es varu strādāt par pirmsskolas izglītības skolotāju? Paldies!

A
atbild:
03. janvārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 5. punktā noteikts, ka strādāt par vispārējās izglītības pirmsskolas pedagogu ir tiesīga persona, kurai ir:

5.1. augstākā pedagoģiskā vai augstākā izglītība un pirmsskolas skolotāja kvalifikācija;

5.2. augstākā pedagoģiskā vai augstākā izglītība un sākumizglītības skolotāja kvalifikācija;

5.3. augstākā izglītība pedagoģijā un apgūta šo noteikumu 21.3. apakšpunktā noteiktā profesionālās kompetences pilnveides programma pirmsskolas saturā un didaktikā.

Tā kā jums ir augstākā pedagoģiskā izglītība, uz jums var attiecināt minēto noteikumu 5.5. punktā noteikto, t. i., lai varētu strādāt par pirmsskolas izglītības skolotāju, jums papildus jāapgūst profesionālās kompetences pilnveides programma 72 stundu apmērā, pēc kuras apguves iegūsiet sertifikātu pirmsskolas saturā un didaktikā. Atbilstošo programmu varat atrast Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē niid.lv.