Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums

J
jautā:
21. jūnijā, 2023
KRISTĪNE

Labdien! Cik gadus ir spēkā būvatļauja, un kas notiek pēc būvatļaujas termiņa beigām, ja būvdarbi nav pabeigti?

A
atbild:
27. jūnijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 80. punkts noteic, ka maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums līdz būves nodošanai ekspluatācijā ir šāds:

  • būvēm, kurām tika veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, – pieci gadi;
  • pārējām būvēm – astoņi gadi.

Ja būvatļaujas derīguma termiņš ir beidzies, bet būvdarbi turpinās, tad būvatļaujas derīguma termiņš ir jāpagarina.