Lasīšanai: 1 minūte

Kā rīkoties, ja ceļa zīmes dēļ nevar nokļūt kravas auto bāzes vietā

J
jautā:
23. aprīlī, 2024
Agris

Labdien! Kā iespējams nokļūt bāzes vietā, ja ir uzstādīta ceļa zīme, ka kravas auto braukt aizliegts? Pašvaldības policija apgalvo, ka sastādīšot protokolu.

A
atbild:
03. maijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 262. punktam 306. ceļa zīmesKravas automobiļiem braukt aizliegtsdarbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu.

Ja bāzes vietā netiek nogādāta vai iekrauta krava, vienīgā tiesiskā iespēja ir rakstveidā ar iesniegumu vērsties pie pašvaldības (ja ceļš, uz kura uzstādīta attiecīgā aizlieguma zīme, ir pašvaldības īpašumā) vai VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (ja attiecīgais ceļš ir reģionālās nozīmes), lūdzot paredzēt izņēmumus papildzīmju veidā, piemēram, atceļot aizliegumu noteiktā laika periodā vai ar speciālām atļaujām u. tml.