Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Biedrības valdes locekļus ievēlē biedru sapulce vai cita statūtos noteikta institūcija

J
jautā:
22. aprīlī, 2024
Brigita

Labdien! Ja kāds no dzīvokļu īpašnieku biedrības valdes locekļiem vēlas atkāpties no valdes, vai tam, kas nāks vietā, ir jābūt ievēlētam biedrības biedru sapulcē, vai arī viņu var iecelt valde?

A
atbild:
24. aprīlī, 2024
Pauls Vasks
jurists

Saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likuma 35. panta pirmās daļas 2. punktu biedrības valdes locekļu ievēlēšana ietilpst biedru sapulces kompetencē, ja vien biedrības statūtos šādas tiesības nav piešķirtas citai biedrības pārvaldes institūcijai. tad likums pieļauj, ka biedrības valdes locekļus bez biedru kopsapulces var ievēlēt pati biedrības valde, pārstāvju sapulce, kā arī citas biedrības pārvaldes institūcijas, ja tādas paredzētas biedrības statūtos. Lai noskaidrotu konkrētās dzīvokļu īpašnieku biedrības valdes locekļu ievēlēšanas kārtību, jums ir jāiepazīstas ar šīs biedrības statūtiem.