Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pusēm civilprocesā ir tiesības pieteikt lūgumus

J
jautā:
22. aprīlī, 2024
Līga

Tiesā ierosināta civillieta par laulības šķiršanu un mantas sadali. Vai slēgtā mutvārdu tiesas sēdē kāda no pusēm var piedalīties attālināti? Ja var, uz kāda likuma panta pamata?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 74. panta otrās daļas 6. punktu pusēm civilprocesā ir tiesības pieteikt lūgumus. Savukārt lietas dalībnieku lūgumus, t. sk. par personu piedalīšanos lietas iztiesāšanā, izmantojot videokonferenci, tiesnesis, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 149. panta trešo daļu, izlemj, sagatavojot lietu iztiesāšanai. Tātad par iespēju nodrošināt jums piedalīšanos tiesas sēdē attālināti pēc jūsu lūguma lems tiesnesis.