Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļi jāmaksā arī pilngadīgam bērnam, ja viņš nestrādā

J
jautā:
06. septembrī, 2023
Emils

Labdien! Manā apgādībā esošs dēls ir sasniedzis 19 gadu vecumu, bet turpina iegūt profesionālo vidējo izglītību. Vai bērna mātei ir jāturpina maksāt uzturlīdzekļi? Ja jā, tad līdz kādam vecumam un cik lielā apmērā?

A
atbild:
27. septembrī, 2023

Civillikuma 179. panta pirmajā daļā ir noteikts, ka vecāka pienākums ir uzturēt savu bērnu, līdz viņš pats spēj sevi apgādāt: uzsāk strādāt un uztur sevi patstāvīgi.

Ja 19 gadus vecs jaunietis turpina mācīties un paralēli nestrādā, tad vecākam ir pienākums maksāt viņam uzturlīdzekļus.

Minimālais uzturlīdzekļu apmērs saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 37 “Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” ir 30% no valstī minimālās mēneša algas jeb 186 eiro.

Praksē pienākums uzturēt bērnu ir līdz 24 gadu vecumam, tas ir, līdz vecumam, kad bērns vēl iegūst izglītību.