Lasīšanai: 1 minūte

Ja saslimšana iestājusies pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
10. augustā, 2023
Agnese

Ja 26. jūnijā ir beigušās darba attiecības un saslimšana ir iestājusies pēc divām dienām, vai ir tiesības pretendēt uz apmaksātu darbnespējas lapu?

A
atbild:
15. augustā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas jeb slimības lapu izsniegšanas un apmaksas kārtību regulē Darba likums un likums “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu”, kā arī MK noteikumi Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība”.

Darbnespējas lapu A darbiniekam apmaksā darba devējs darba attiecību ietvaros par pirmo līdz devīto slimības dienu.

Savukārt darbnespējas lapu B darbiniekam apmaksā, sākot no 10. slimības dienas. Ja saslimušajam darbiniekam slimības laikā darba attiecības tiek izbeigtas, darbnespējas lapa B tiek apmaksāta vēl ne vairāk kā 30 kalendāra dienu periodā pēc darba attiecību izbeigšanas.

Ja saslimšana ir iestājusies pēc darba attiecību izbeigšanas, darbnespējas lapu personai neapmaksā.