Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma ilgums nav mainīts

J
jautā:
21. jūlijā, 2023
Laila

Labdien! Vai varat, lūdzu, palīdzēt saprast, kad nepieciešams atgriezties darbā, ja BKA sākas 20. augustā? Paldies!

A
atbild:
25. jūlijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) atbilstoši Darba likuma 156. panta regulējumam piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata.

Likums paredz, ka darbiniekam ir tiesības BKA izmantot kopumā pusotru gadu, tas ir, 18 kalendāra mēnešus. Šo atvaļinājumu var izmantot vienkopus vai pa daļām.

Ja BKA sākums paredzēts no 2023. gada 20. augusta, tad, izmantojot to vienkopus pusotru gadu, darbā būs jāatgriežas 2025. gada 21. februārī.