Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļi ir jāmaksā arī tad, ja atņemtas aizgādības tiesības

J
jautā:
09. jūnijā, 2023
Laila

Labdien! Ja bērns ievietots audžuģimenē un vecākiem atņemtas aprūpes tiesības, vai ir jāmaksā alimenti?

A
atbild:
29. jūnijā, 2023

Saskaņā ar Civillikuma 179. pantu vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa. Pienākums gādāt par bērna uzturēšanu neizbeidzas, ja bērns ir šķirts no ģimenes vai nedzīvo kopā ar vienu no vecākiem vai abiem vecākiem.

Ja bērns šobrīd atrodas citā ģimenē, jo bērnu vecāki nespēj veikt pienācīgu aprūpi, tas nenozīmē, ka vecāki ir atbrīvoti no pienākuma gādāt uzturu bērnam. Uzturlīdzekļi ir jāmaksā.