TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļa kapitālais remonts ir jāsaskaņo ar vietējo būvvaldi

J
jautā:
06. jūnijā, 2023
Biruta

Labdien! Ar kādām iestādēm ir jāsaskaņo dzīvokļa kapitālais remonts? Vai ir jābrīdina citu dzīvokļu īpašnieki, apsaimniekotājs? No cikiem līdz cikiem drīkst trokšņot remonta meistari? Vai līgums ar remonta veicējiem ir jānoslēdz pie notāra?

A
atbild:
12. jūnijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Lai uzsāktu kapitālo remontu, remontdarbu veikšana ir jāsaskaņo ar vietējās pašvaldības būvvaldi. Pārbūves darbu veikšana dzīvoklī nav jāsaskaņo vien tādā gadījumā, ja tiek veikts kosmētiskais remonts.

Iedzīvotājam ir jāvēršas pie sertificēta arhitekta, kurš, izvērtējot konkrēto situāciju un paredzētās darbības, arī paskaidros, kāda dokumentācija ir nepieciešama, un to izstrādās.

Normatīvajos aktos nav noteikts, cik ilgi var trokšņot daudzdzīvokļu ēkā, bet ir jāņem vērā, ka blakus dzīvo kaimiņi un visiem ir vajadzīgs mierīgs naktsmiers.

Līgumu ar remonta veicējiem ieteiktu slēgt pie jurista vai zvērināta advokāta, lai precīzi noteiktu visas remontdarba veikšanas puses.

Vairāk par remontu dzīvoklī var izlasīt šajās publikācijās: