Lasīšanai: 1 minūte

Automatizēta datu ielasīšana

J
jautā:
05. jūnijā, 2023
Oļegs

Vai iestādei ir tiesības skenēt manu personu apliecinošo dokumentu ar mērķi izgūt no tā precīzu personas kodu? Iestāde it kā neveido dokumenta kopiju, un personas kods tiek izgūts no uzņemtā digitālā attēla, lai izvairītos no kļūdām, kas rodas, personas kodu pārrakstot ar roku.

A
atbild:
14. jūnijā, 2023

Datu apstrādi Latvijā reglamentē Visparīgā datu aizsardzības regula 2016/679 un Latvijas Republikas normatīvie akti.

Ja iestādei ir tiesisks pamats apstrādāt datus (regulas 6. pants) un tā datu iegūšanai izmanto tehnoloģisku risinājumu (aizstājot datu ievadīšanu manuāli), tad nav svarīgi, kā dati tiek iekļauti iestādes resursā (tehniski vai manuāli). Svarīgi ir ievērot regulas priekšnosacījumus (tostarp tehniskos un organizatoriskos pasākumus) datu aizsardzībai. Ja iestāde nekopē personu apliecinošo dokumentu, bet mašīnlasāmā veidā izgūst no tā datus, tad tas ir tikai veids, kā dati tiek apstrādāti (nolasīti un ievadīti) definētā (konkrētā) mērķa sasniegšanai.