Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējam slimības lapu informācija ir pieejama VID EDS sistēmā

J
jautā:
09. februārī, 2022
Marta

Labdien! Vai darba devējs ir tiesīgs sazināties ar manu ģimenes ārstu un noskaidrot slimības lapas beigšanās termiņu? Vai ģimenes ārsts ir tiesīgs šādu informāciju nodot? Paldies.

A
atbild:
17. februārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam izsniegtā darbnespējas lapa ir elektronisks dokuments, kuru darba devējs var apskatīt  VID EDS sistēmā. Darba devējam ir iespēja redzēt darbnespējas lapas atvēršanas un noslēgšanas laiku.

Personai izsniegtas darbnespējas lapas pamatotību uzrauga un kontrolē Veselības inspekcija, veicot pārbaudes un ekspertīzes par darbspēju ekspertīzes kvalitāti ārstniecības iestādē.

Tādējādi, ja darba devējs apšauba izsniegtās darbnespējas lapas pamatotību, viņš ir tiesīgs ar iesniegumu vērsties Veselības inspekcijā.

Sazināšanās ar darbinieka ģimenes ārstu nav uzskatāma par darba devēja tiesībām iegūt informāciju par darbnespējas lapas saņemšanu.