Lasīšanai: 1 minūte

Kad apmaksā darbnespējas lapu

J
jautā:
04. novembrī, 2019
Sergejs

Cik ilgā laikā tiek apmaksāta “zilā lapa”?

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tautā par “zilo” jeb slimības lapu sauktā dokumenta formālais nosaukums ir darbnespējas lapa.

No Jūsu jautājuma nav saprotams, par kuras no darbnespējas lapām – A vai B – apmaksu Jūs jautājat.

Slimības lapu A, ko ārsts izsniedz darbiniekam līdz 10. slimības dienai, apmaksā darba devējs, ievērojot tiesību normās noteiktos aprēķinus, cik lielā apmērā kuru slimības dienu apmaksā. Parasti apmaksa par to ir aprēķināta līdz nākamajai darba samaksas reizei. Vairāk par slimības lapu A lasiet skaidrojumā “Slimības lapas A apmaksa”.

Slimības lapu B apmaksā valsts VSAA personā, kad slimības lapa ir noslēgta un persona ir uzrakstījusi un iesniegusi VSAA iesniegumu par slimības pabalsta saņemšanu.

No iesnieguma iesniegšanas brīža VSAA lēmumu par apmaksu pieņem 10 dienu laikā. Vairāk par slimības lapu B lasiet skaidrojumā “Slimības lapas B apmaksa”.