Lasīšanai: 1 minūte

Situācija ir jāskata kontekstā ar darba līguma noteikumiem

J
jautā:
18. martā, 2018
Olga

Vai darbiniekam ir tiesības nepiekrist izmaiņām darba grafikā, pat ja uzņēmums nodrošina nepārtrauktu darbu? Ja darbinieks (mutiski vai rakstiski) nepiekrīt aizvietot citu darbinieku viņa prombūtnes dēļ un turpina strādāt pēc iepriekš saskaņota darba grafika, vai darba devējam ir tiesības uzskatīt viņa rīcību kā darba kavējumu (pēc izmainīta grafika)?

A
atbild:
22. martā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Diemžēl situācijas apraksts ir vispārīgs un nedod priekšstatu atbildei uz Jūsu jautājumu. Lai atbildētu uz to, nepieciešams zināt Jūsu darba līguma noteikumus un darba laika organizāciju. Tāpēc Jums būtu ieteicams, ņemot līdzi minēto dokumentu, vērsties Valsts  darba inspekcijā.